Sepetim (0) Toplam: 0,00

Hakkımızda

   Kitap Dünyası 8 yıldır Kartal ve Maltepe şubeleri ile kitapseverlere hizmet vermektedir. Sektördeki birikimini ve tecrübesini nihayet internet alanında sizlerle paylaşma kararı almış bulunmaktadır.

Kitap Dünyası

Kitapseverleri orijinal ve nitelikli kitapla buluşturmak

Kitaba erişimi kısıtlı olan hedef gruplarını içine alan girişimler başlatmak

Okuma kültürünü yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi yönünde stratejiler üretmek                                                                  

gibi hedeflerle yola çıkmış ve bu hedefleri gerçekleştirmek adına birçok proje geliştirmiştir.

 Kitap Dünyası Danışmanlık Birimi

Tamamı çeşitli üniversitelerin öğretmenlik mezunu olan birim çalışanlarımız kitap önerilerinin yanında  sınava hazırlık konusunda ücretsiz rehberlik hizmeti vermektedir.  Kitap Dünyası Danışmanlık birimi 2015 yılında Bilgiyolu Yayınları önerisiyle kurulmuş, yayın sektöründe başka bir benzeri olmayan yeni bir hizmet anlayışıdır. Özellikle dershanelerin kapanması sürecinde devlet okullarındaki kursların ilgi görmesi üzerine dershanecilik tecrübemizi okullarımıza aktarma kararını alarak danışmanlık birimini kurduk. Yöneticiliğini, aynı zamanda Rehber Öğretmeni olan Zeynep Merve Yetkin'in üstlendiği, danışmanlık birimimiz İstanbul Anadolu Yakasında 80 okulda yaklaşık 3000 öğrenciye ücretsiz olarak sınav rehberliği yapmaktadır. 

Yerel Yönetimlerle Gerçekleştirilen Projeler

Uluslararası Kültür Festivali , Kitap Dünyası olarak festivale çocuklara yönelik çeşitli atölyelerle katkı sunduk.

Yakacık Ormanlarına 3000 Fidan

Kartal Orman Müdürlüğü, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kitap Dünyası birlikteliğinde İstanbul’un son ormanlarından olan Yakacık ormanına yaklaşık 30 okulun katılımıyla 3000 e yakın öğrenciyle fidan dikildi. Katılımcı yayınevleri çeşitli etkinlik gerçekleştirdi.

Öğrenci Bursları

Çam Kolejiyle birlikte düzenlenen Karmatya adlı matematik yarışmasında dereceye giren 12 öğrenciye 1 yıl boyunca Çam Koleji kurucusu Nevzat ÇAM tarafından ücretsiz eğitim verildi. İlk 100 öğrenciye kitap setleri ve indirim kartları hediye edildi.

Kütüphaneler

Anadolu’nun çeşitli ilçelerinde 7 ayrı kütüphaneye kitap bağışı yapıldı.

 

Kapat
UA-115948384-1