Usta gazeteci-yazar Saygı Öztürk, Milli orduya kumpas kuruldu açıklamasıyla yeni bir boyut kazanan, yankıları, tartışmaları, sarsıntıları sürmekte olan Balyoz Davasına hukuki, siyasi ve insani açılardan bakıyor. Davadan hüküm giyenlerin açıklamalarına, iç dünyalarına ve yakınlarının sıkıntılarına ilişkin de çok şey barındıran Balyozda Kumpas, adaletsizlik iddialarının yoğun olarak dile getirildiği bu sansasyonel davanın bilinmeyenlerini gözler önüne seriyor, çok sayıda Balyoz hükümlüsünün mektubuna yer veriyor.

Hangi hâkime, Ankaradan emir var. Bu askerlerin içerde tutulması isteniyor. Dört beş yıl kalır, sonra çıkarlar dendi.
Mahkeme salonunda başıma taş atılsa bile sözünün sanık yakınlarıyla ilgisi ne?
Önceden yazılmış kararlar, flaş-bellekle getiriliyordu ve sonra ne oluyordu?
Tahliye kararı verenlerden hesap sorulacak tehdidi kime yönelikti?
Ne zaman çıkacağımı bilmiyorum ama nasıl çıkacağımı biliyorum
diyen hükümlü kimdi?

Saygı Öztürk bu kitabında özellikle Balyoz Davasının bilinmeyenlerini açıklıyor. Ortaya adeta belgelerle dolu bir macera romanı çıkardı. Okuyunca göreceksiniz, hepsi doğru, hepsi gerçek.
Emin Çölaşan
Yazar Hakkında
Ünlü gazeteci Emin Çölaşanın araştırmacı gazeteciliğin günümüzdeki önderlerinden dediği Saygı Öztürk, Hürriyet, Sabah, Star ve Sözcü gazetelerinde gündem yaratan haber ve röportajlarıyla Basın Oscarı sayılan Sedat Simavi Gazetecilik Ödülü, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Çağdaş Gazeteciler Derneği ödülleri de olmak üzere değişik meslek kuruluşlarının 30dan fazla ödülünü aldı. Türkiyenin yakın politik tarihini ve bugününü ele alan kitaplarıyla da ses getiren Öztürk, bilinen olaylardaki bilinmeyenlere ve yüzeyde görünenlerin derin ilişkilerine ışık tutan çalışmalarıyla bir marka haline gelmiş durumda.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786050918458
Yayın Tarihi :2014-01-22
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :256
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler