Format Kitap
Barkod 9789750830204
Yayın Tarihi 2014-09-12
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 380
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 140 X 200

Emeği Geçenler :
Yazar   : E. L. Doctorow
Çevirmen   : Seçkin Selvi

Kadınlar tuvaletinde bileğini kesmiş bir kızı bulan polis, neden onu en yakındaki hastaneye götürmez de, tımarhaneye götürür? Bu muammanın yanı sıra, Danielın doktora tezinde irdelediği diğer konulardan bazıları: Eylemlerde kullanılan siyah-beyaz fotoğraftan bir poster, kafadan kontak büyükanne ve bodrumdaki irikıyım zenci, Robeson Konseri, Isaacon Vakfı, vatana ihanet suçunun kapsamı, Disneyland.
1967 yazının başlangıcı. Paul ve Rochelle Isaacson, Amerikanın atom bombası sırlarını Sovyetler Birliğine taşımaktan yarhılanıp idam edileli yıllar olmuş. Daniel Isaacson, anne babasını elektrikli sandalyeye götüren bu davayı irdeliyor. Çalışmasını, Colombia Üniversitesine doktora tezi olarak sunacak. Paul ve Rochellein suçsuz olduklarını yazabilirse, Worcester Devlet Hastanesinde bilekleri sargılı yatan kız kardeşinin iyileşeceğini düşünüyor.
Ailedeki herkes, olayların efsanevi ağırlığının, sonuçtaki gerçekten çok daha az olduğunu kavramıştır. Kardeşim ve ben, hiçbir zaman kesinlikle incitici olmayız, bu kurtarıcı bir erdem; çünkü onarılmaz biçimde incitmek hakkı, kan bağının getirdiği bir haktır.
Danielın Kitabı, masumiyetin muazzam aldanışını işliyor. Roman, gündelik yaşamın ve acı tecrübelerin sunduğu gerçeklikle şekilleniyor. Bugün (1967) ve 1940-50ler arasında hızla ilerleyen anlatım, E.L. Doctorowun sanatına hayran bırakıyor. İlk yayımlandığı 1971 yılından beri bir başyapıt kabul edilen Danielın Kitabı, yazılmış en iyi politik romanlardan biri.

devamını oku..
Kategori : Roman
% 25
indirim
18.05
Liste Fiyatı : 24.07
Kazancınız : 6.02
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim