Gök ne kadar karanlıksa yıldızlar da o kadar parlar...

Savaşın eşiğindeki topraklarda Şehrazad çok sevdiği kocası Horasan Halifesi'nin yanından ayrılmak zorunda kalır. Bir zamanlar korkunç acılar yaşatan kalpsiz bir katil olduğunu düşündüğü Halid'in sırları ortaya döküldükçe karşısında sıradışı bir adam ve karşı koyamadığı bir sevgi bulmuştur. Ancak bir lanet yüzünden Halid'le yolları sonsuza dek ayrılmak üzeredir.

Ailesiyle tekrar bir araya gelen Şehrazad'ın sığındığı çölde, Halid'e karşı gelip imparatorluğu yıkmak için hazırlık yapan bir ordu da toplanmaktadır. Üstelik başında Şehrazad'ın çocukluk aşkı vardır. Sevdiklerine duyduğu sadakat yüzünden köşeye sıkışan Şazi, içindeki sihri kullanarak bu korkunç laneti yok edip yaklaşan savaşı engelleyebilmek için bir başına yola çıkar. Fakat hayatta kalabilmek için kendi düşmanlarını da yenmelidir.

Gazap ve Şafak'la başlayan macera, Şehrazad'ın en büyük aşkına tekrar kavuşabilmek için her şeyi riske attığı bu kitapla sona eriyor.

Ateşli bir romantizm, cesur bir kadın kahraman, değişken sadakatler... Tabii bir de sürprizler.

- Booklist

Kılıç düelloları, sırlar ve fedakârlıklarla dolu bu fırtınalı kitapla Renée Ahdieh hayal gücünün sınırlarını zorladığı seriye şahane bir son yazmış.

- USA Today

Her şeyin ötesine geçen, dillere destan, gümbür gümbür çağlayan bir aşk... Öykülerle ilgili bu öyküde aşk, 'kelimeler olmadan konuşmak' ne demek ortaya koyuyor. Heyecan dolu ve duygu yüklü.

- Kirkus Reviews

Tatmin edici, hızlı bir sonla Ahdieh ailelerin çıkardığı zorluklar ile sonsuz sadakati incelikle işleyerek kolay kolay aklınızdan çıkmayacak bir aşk hikâyesi kaleme almış.

- InStyle

Fantastikseverler bu sıradışı devam kitabını çok beğenecek.

- Buzzfeed

Şairane bir tarz ile güçlü bir konu ve zengin detaylar birleşince ortaya romantizm ve aksiyonun harika bir karışımı çıkmış. Modern bir klasik.

- School Library Journal

Okumayı bitirdiğimden beri aklımdan çıkmıyor. Etkileyici, heyecanlı ve mükemmel kurgulanmış bir eser.

- Lauren DeStefano, The New York Times çoksatan yazarı

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786052994443
Yayın Tarihi :2018-04-10
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :416
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Çevirmen   : Dilan Toplu
Editör   : Çiçek Eriş
Grafiker   : Pınar Yıldız
Yazar   : Renee Ahdieh
İlgili Eserler